Оскільки ви це читаєте, ви людина інтернет-соціалізована. Лікар ви або пацієнт, в інтернеті ви маєте доступ до різних джерел медичної інформації. Залишається лише фільтрувати якість цієї інформації.
Зараз “в тренді” штучний інтелект. Спеціалізованим нейромережам згодовують масиви інформації, в результаті отримуючи навчений інструмент для вузьких завдань. Те саме робите і ви, природним своїм інтелектом, коли читаєте медичні сайти і сторінки лікарів. У підсумку, якщо якась інформація здасться вам дивною, казковою, ви вже будете шукати зачіпки для аналізу якості.
Як дитячий лікар, хочу порекомендувати вам кілька джерел інформації, які вам сподобаються. Швидше за все, ви вже їх бачили. А якщо ні, заповніть свої прогалини.
Намочи манту
Так, місце проби Манту мочити можна. Прекрасний канал доказової медицини в Телеграма ведуть російські медичні журналісти Даша Саркісян, Маріанна Мірзоян та Каріна Назаретян. Нехай їх канал в цьому списку буде першим тільки через однакове походження мого і їх прізвищ ?
Телеграм: @namochimanturu
Сергій та Ольга Макарови
Одним з перших лікарів, які завели сайт і стали писати про дитяче здоров’я, став Сергій Макаров, лікар загальної практики з Вінниці. Разом з дружиною Ольгою вони постійно придумують цікаві медичні формати й активно популяризують доказовий підхід в медицині.
Сайт: doctor-makarov.com.ua
Вслух – блог доктора Власенка
Анатолій Власенко – ЛОР, сурдолог, теж з Вінниці. Активний в соцмережах, розповідає цікаві речі зі світу отоларингології і не тільки. А ще він дуже позитивна людина.
Сайт: vsluh.in.ua
Інстаграм: @doctorvlasenko
Дитячий лікар Лідія Бабич
Дуже інформативні пости пише київський педіатр-неонатолог Лідія Бабич. Раціональне зерно у всіх тематиках стрічки записів фейсбука.
Фейсбук: @DoctorLidiaBabich
Мама-педіатр Анна Шевелева
На сторінках блогу педіатр Анна Шевелева познайомить вас не тільки з дитячими хворобами, а також зі своїм досвідом як мами і як лікаря.
Сайт: mama-pediatr.com
Інфекціоніст Євген Щербина
Харківський лікар Євген Щербина давно пише про здоров’я дітей, особливо за своєю спеціальністю. Він лікар-інфекціоніст.
Інстаграм: @sherbynaevgeniy
Педіатр Дарья Петрик
Харків. Педіатр Дарья Петрик працює з одній клініці з Євгеном Щербиною, пише душевні пости в інста-блозі.
Інстаграм: @dashkus
Педіатр Плюс
Андрій Пеньков і проект Педіатр Плюс доступно інформують про дитячі хвороби. Харкова сила ?
Сайт: pediatrplus.com.ua
Блог медцентра Ліни Барської
Медичний центр в Харкові, який спеціалізується на грудному вигодовуванні, також в блозі зачіпає питання вакцинації, дитячої неврології.
Сайт: lactation.com.ua
Педіатр Амаш
Педіатр Анастасія Амаш теж з Харкова. Давно в “банді” доказових лікарів, з недавніх пір веде медичну інстаграм-сторінку.
Инстаграм: @pediatramash
Доктор Олена Березовська
Якщо питання стосуються вагітності, почитайте пости Олени Березовської. Як зазначено в її інстаграмі, вона лікар-дослідник, акушер-гінеколог (Торонто, Канада), публіцист.
Інстаграм: @dr_olena_berezovska
Доктор Комаровський
Ну звичайно. Євген Олегович персона публічніша за інших лікарів, можна сказати, медіа-лікар. Тому хтось його любить дуже, а комусь манера подача інформації не дуже. З соцмереж Євген Олегович особливо концентровано інформує в фейсбуці.
Фейсбук: @komarovskiynet
“Заметки детского врача” – Сергій Бутрій
Сергій Бутрій – російський педіатр, працює в Іваново та Москві. Пише про дитяче здоров’я в телеграмі, фейсбуці, у вконтакті. Багато цікавих алгоритмів і картинок в тему.
Телеграм: @DrButriy
“Федиатрия” – Федір Катасонов
До вашої уваги в фейсбуці і телеграмі проявляє активність Федір Катасонов, теж російський дитячий лікар. Його канал називається “Федиатрия”.
Фейсбук: @fedor.katasonov
Телеграм: @fediatrix