Вирішив викласти на сайт дві короткі історії, які вже публікував в телеграм-каналі.

Про поїзди

Їхав якось поїздом з Києва до Чернівців. Це було влітку. Навпроти мене сидів дуже крупний дядько. Досить говіркий виявився, майже дратував. Сидить він, значить, потіє. Спека. Через деякий час привідкриває вікно. Як очікувалося, одразу починаються різні обурення від жінок, що сидять неподалік: “закрийте, мені дує”, “ану закрийте, дитина захворіє”. Після хвилини терпіння чоловік закриває вікно і каже мені: “Ось пам’ятаю, коли дітьми були, в піонертабір їздили на потягах. Хто де сидів і лежав – упереміш. Теж літо було, відкривали всі вікна, хлопці часто верхній одяг знімали. Ніхто не захворів.”

І тут мені приходить думка, типу “еврики” мовчки. Ніколи не звертав уваги, думав, що і справді в поїздах часто дме зі щілин, протяги всілякі. І тому в потягах хворіють люди. З дитинства ця думка багажем сиділа в голові, про неї самокритика не згадувала.

А насправді що? Люди в поїздах нерідко заражаються один від одного. Більше контактів – більше шансів. Я не захворів, але з іншого кінця вагону чітко чувся кашель.

P. S. Спеціально відкривати вікно на всю поїздку або висовувати голову не потрібно. І якщо пропотіли, не підставляйтеся під холодні повітряні потоки. Так, повітряно-крапельними інфекції не заразитеся, але, наприклад, неврити цілком можливі.

Про острови

Робінзон Крузо, як художня версія історії Олександра Селькирка, довгий час не мав від кого підхопити застуду. Звичайно, хворобами тваринного походження, в т.ч. від комах, можна хворіти і там, на баунті-островах.

Безлюдні території ідеально підходять для профілактики ГРВІ. Якщо немає від кого заразитися, то ні спалахів, ні епідемій не буде. Звичайно, маються на увазі тільки заразні хвороби, які передаються між людьми, а не інші ризики, які підстерігають в безлюдних краях.

Перенесемося на південь від Робінзона, набагато південніше. На фото Ендрю Бейлі вирізає сніговий блок для отримання питної води в Антарктиді. Його цитата: “Простудні захворювання та грип НЕ викликані холодною погодою. Вони викликані вірусними інфекціями верхніх дихальних шляхів, що передаються від інших людей. Найдовший період мого життя без застуд тривав протягом двох років, проведених мною в Антарктиці”.

Читайте в Телеграм
Stepan Beglaryan

Степан Бегларян, педіатр, дитячий імунолог.
Консультую на прийомі (Київ), а також онлайн.
Розробляю інформаційні сервіси.

Якщо можу допомогти:
онлайн консультація

Складіть особисту схему вакцинації:
вакарта – вакцинальна карта

Розпишу вам індивідуальний план щеплень:
замовити в імунолога

Заповню та завірю історію щеплень:
міжнародний сертифікат вакцинації

Дорослим пацієнтам:
Ілона Бегларян - терапевт, кардіолог

Перевірте імунну систему дитини:
імунологічний онлайн тест

Опубліковано Степан Бегларян

Педіатр, дитячий імунолог. Приймаю в клініці Смарт Медікал Центр (Київ). Люблю наукові докази та здоровий глузд. Пишу дисертацію з первинних імунодефіцитів. Розробляю вакцинальну карту "вакарта" - vakarta.com

Залишити коментар

Прокоментуйте

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.