Ліки від ковіду. Нові дані досліджень.

Molnupiravir

За результатами клінічних досліджень американської компнії Merck (MSD), у разі COVID-19 легкої та середньої тяжкості молнупіравір зменшує ризик госпіталізації та смерті на 50%. Однак його треба приймати на ранніх етапах, коли він ще може зупинити реплікацію вірусу, інакше потім ефективність прагне до нуля. 4 листопада Великобританія стала першою у світі країною, медичні регулятори якої схвалили застосування ліків від Merck і вже уклали договір на постачання 480 тисяч доз молнупіравіру цього року.
джерело

Paxlovid

Американська компанія Pfizer також почала випробування власних пігулок від ковіда. Кілька днів тому вона поділилася зі світом першими результатами. Їх експериментальний засіб паксловід знижує ризик госпіталізації та смерті на 89%.
джерело

“Ті, хто брали участь у дослідженні (775 осіб), були невакциновані, мали легку або помірну форму ковіда і вважалися схильними до високого ризику госпіталізації через ожиріння, діабет або хвороби серця. Лікування розпочиналося протягом трьох-п’яти днів після появи у пацієнтів симптомів та тривало протягом п’яти днів”.

“Препарат Merck працює, втручаючись у генетичний код коронавірусу, що є новим підходом до знищення вірусу. Препарат Pfizer є частиною сімейства противірусних препаратів відомих як інгібітори протеази. Вони зробили революцію у лікуванні ВІЛ та гепатиту С. Ці препарати блокують ключовий фермент, необхідний вірусам для розмноження в організмі людини”.

Тобто паксловід створений за вже відомою методикою і його можна приймати навіть вагітним. А молнупіравір на вагітних не перевіряли, боячись, що принцип його дії може призвести до вроджених дефектів плода.

Так от, поки регулятори схвалюватимуть, уряди вже підписують контракти на поставки таблеток від Pfizer. Вже відомо, що США “перебуває у процесі закупівлі” 1,7 мільйона курсів паксловіда. Закуповують його і Австралія з Великобританією. Остання очікує у січні отримати 250 тисяч курсів лікування. Десятки країн вже активно ведуть переговори із Pfizer. Ця швидкість може здивувати антивакцинаторів та інших неосвічених диваків. Проте зрозуміло, що дивуватися тут немає чому – ліки від коронавірусу були б дуже доречними.

Читайте в Телеграм
Stepan Beglaryan

Степан Бегларян, педіатр, дитячий імунолог.
Консультую на прийомі (Київ), а також онлайн.
Розробляю інформаційні сервіси.

Якщо можу допомогти:
онлайн консультація

Складіть особисту схему вакцинації:
вакарта – вакцинальна карта

Розпишу вам індивідуальний план щеплень:
замовити в імунолога

Заповню та завірю історію щеплень:
міжнародний сертифікат вакцинації

Дорослим пацієнтам:
Ілона Бегларян - терапевт, кардіолог

Перевірте імунну систему дитини:
імунологічний онлайн тест

Опубліковано Степан Бегларян

Педіатр, дитячий імунолог. Приймаю в клініці Смарт Медікал Центр (Київ). Люблю наукові докази та здоровий глузд. Пишу дисертацію з первинних імунодефіцитів. Розробляю вакцинальну карту "вакарта" - vakarta.com

Залишити коментар

Прокоментуйте

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.