Може статися так, що ви втратили картку з історією вакцинації. Або у вас є лише частина записів про зроблені вакцини.

І якщо інформацію про ваші щеплення вимагають юридично, тоді читайте рекомендації нижче.

Зверніться до вашого лікаря

Звісно, такою є перша думка, зазвичай вона вірна. В державних амбулаторних медзакладах (ЦПМСД, раніше звалася поліклініка) записи мають зберігатися роками, хоча не вічно.

Однак багато хто зберігає «карточку з поліклініки» у себе вдома. І якщо ви загубили саме таку карточку, а там був і список зроблених вакцин, і довідки про кожну із цих вакцинацій, то печаль.

Чи можна знайти копію

Спробуйте знайти хоча б частину записів. Буває простіше з маленькими дітьми, оскільки їх карта щеплень (форма 063) зазвичай лежить у навчальному закладі.

Хіба не зберігає держава інформацію про зроблені щеплення?

Електронна копія записів про щеплення може бути внесена до державної системи eHealth – чи при вакцинації проти кoвiдy, чи вашим лікарем по декларації про інші вакцини. А приватна система helsi.me надає доступ до ваших записів із державної системи, достатньо авторизуватися за номером телефону.

Проте якщо лікар не вніс записи про щеплення до державної системи, їх там не буде. Все ж, спробуйте глянути, можливо була внесена хоча б частина інформації.

Є лише фото або електронні дані

Якщо у вас є витяг даних з електронних систем чи хоча б просто фото з записами, прізвищем і штампами, тоді все відносно добре. Зверніться до вашого лікаря, який допоможе ці дані перевести у паперову форму.

Якщо у вас немає доступу до вашого лікаря чи лікар не оформляє міжнародну англомовну документацію, можу допомогти. Як окрема послуга сервісу Вакарта – можна з ваших фотокопій записів про вакцини оформити україномовну форму 063-1/о (Карта профілактичних щеплень) або англомовний міжнародний сертифікат вакцинації.
Детальніше – на окремій сторінці.

Практично всі щеплення відсутні

Якщо у вас немає підтверджуючих даних про щеплення, потрібно провакцинуватися ще раз.

Тут у вас виникне запитання, чи безпечно повторювати щеплення? Так, цілком безпечно. Як імунолог, можу порівняти це з миттям яблука. Якщо воно вже мите, ще раз помити (із фіксацією даних) буде не шкідливо.

Хоча робити надлишкові дози вакцин і неефективно: якщо вже є повноцінний захист від попередніх доз – уже наявний імунітет знищить вакцину.

Але це дозволить мати юридичну документацію. Та й якщо хтось не памʼятає, що робилося давно (привіт дорослим), то неповноцінний захист стане повноцінним.

При потребі можу проконсультувати щодо індивідуального плану вакцинації, як планових щеплень за державним календарем, так і додатково рекомендованих, а також для поїздки в інші країни.

Чи варто купляти довідки з фейковими записами

Якщо ви загубили картку із записами, і хочете скористатися корумпованими послугами деяких порушників закону, знайте – серйозним вірусам і бактеріям, від яких захищають вакцини, абсолютно начхати на якісь записи про непроведені щеплення.


Тому доробіть усі щеплення, щоб і захист був (фактично-медично), і записи збереглися (юридично). І будьте обережні, краще надійно зберігати записи. Ніколи не знаєш, коли знадобиться медичне, а коли юридичне.

Читайте в Телеграм
Stepan Beglaryan

Степан Бегларян, педіатр, дитячий імунолог.
Консультую на прийомі (Київ), а також онлайн.
Розробляю інформаційні сервіси.

Якщо можу допомогти:
онлайн консультація

Складіть особисту схему вакцинації:
вакарта – вакцинальна карта

Розпишу вам індивідуальний план щеплень:
замовити в імунолога

Заповню та завірю історію щеплень:
міжнародний сертифікат вакцинації

Дорослим пацієнтам:
Ілона Бегларян - терапевт, кардіолог

Перевірте імунну систему дитини:
імунологічний онлайн тест

Опубліковано Степан Бегларян

Педіатр, дитячий імунолог. Приймаю в клініці Смарт Медікал Центр (Київ). Люблю наукові докази та здоровий глузд. Пишу дисертацію з первинних імунодефіцитів. Розробляю вакцинальну карту "вакарта" - vakarta.com

Залишити коментар

Прокоментуйте

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.