За три роки прийому маленьких пацієнтів у приватній клініці деякі батьки цікавилися, чи можна обійтися без щеплень. А влітку частота їх запиту про довідки була ще вища.

Кілька місяців тому якась приємна на голос жінка подзвонила мені з натяком, чи можна прийти без дитини за щорічною довідкою в школу. “Бо не хочеться з дитиною обходити спеціалістів, ще й одного щеплення не вистачає…”

Особі прямим текстом було рекомендовано не вважати себе кращими за оточуючих та мати інших за дурнів. Не знаю навіть, хто це була, бо на цьому і завершив розмову. Якщо колись читатимете це і впізнаєте себе, передаю пламєнний привіт. Сподіваюсь, куплена де-інде довідка про щеплення буде достатньою причиною, щоб не захворіти кором, дифтерією тощо. Спойлер – мікробам начхати на довідки. В коментах можете придумати кращі аналогії, ніж чхаючі мікроби.

Що буде, якщо не вакцинуватися, а таки “порєшать” і купити довідку

Тоді молодий хлопець в онкодиспансері знатиме, що причина його раку печінки у хронічному гепатиті B. Але не знатиме, що причина хронічного гепатиту B – це його мама, яка ґуґлила “купити форму 063 про щеплення”. Бо ні він, ні вона не пам’ятатимуть випадок з його раннього дитинства, коли він добра-душа прикладав подорожник другові, впавшому із самоката. Торкаючись його крові, а потім чухаючи своє око. Рак печінки.

Купити довідку в Україні нескладно

Такі ж батьки, які шукали і знайшли “купити довідку про щеплення”, годуватимуть дочку з ложечки не лише в лікарні, бо кір дав ускладнення пневмонію. Але і все життя, бо далі почалося ускладнення кору енцефаліт. А антивакцинатори далі казатимуть, що кір зазвичай це легка хвороба. У когось – не зазвичай. Енцефаліт.

Форма 063 десь і не вимагається

А хтось віддав дитину в приватний садок, де адміністрація сказала “у нас довідка про вакцинацію непотрібна, ви самі вирішуєте, чи потрібні вам щеплення”. У концентрованому середовищі невакцинованих малят дитина спокійно підхопила кашлюк. 5 тижнів кашляла так, що схудла. Лежала в лікарні. А на 6-й тиждень померла.

А деякі хвороби загрожують не лише пацієнту

Хтось купив довідку дочці, а вона нічим таким не захворіла. Ні у школі, ні у вузі. Потім вийшла заміж, завагітніла. А під час вагітності, чорти якісь принесли ту краснуху. Чорти? Звісно, ті самі, що “порєшали довідку”. Дівчина не стала мамою, а крута рєшала – бабусею.

Історії вигадані, але ідентичні натуральним. Щороку в Україні купляються довідки, і щороку в різних її куточках стаються такі історії.

Будьмо реалістами, чиновникам від охорони здоров’я чи освіти вистачає проблем. І про вашу дитину, саме про вашу, ніхто крім вас не думає.

І про дорослих теж

Щороку правець забирає не одне життя. Достатньо мати відкриту рану і торкнутися чого-небудь “не того”. Не того цвяха чи тварини. А скоріше не тієї брудної від землі картоплини, морквини, буряка. І токсин правця поступово змусить скорочуватися м’язи так, що смерть настане від перелому хребта. У муках, але із страшною “посмішкою” м’язів на обличчі.

Якщо ці 5 хвороб щойно прозвучали страшно, знайте – так воно є насправді. Захворювань, які в довакцинальні часи кріпово вбивали або інвалідизували людей – значно більше. Дифтерія, поліомієліт, гемофільна паличка, пневмококи, менінгококи, сказ, папіломавірус та інші, та інші, та інші.

Онлайн-сервіс vakarta.com, який розробляю щодо вакцинації, дозволяє складати індивідуальні графіки щеплень від 22 хвороб. Календарні щеплення, додаткові щеплення, навіть для подорожуючих – у сервісі Вакарта є всі. Користуйтеся на здоров’я.

Вакарта – вакцинальна карта

Дослідження показують, що знати про страшні наслідки захворювань більш ефективно, ніж про міфи антивакцинаторів. Але спеціально лякати і не треба – в Україні в останні роки знатно бушують середньовічні хвороби.

Якщо захотілося поділитися цим постом, не стримуйтеся. І будьте здорові не лише для довідки.

Читайте в Телеграм
Stepan Beglaryan

Степан Бегларян, педіатр, дитячий імунолог.
Консультую на прийомі (Київ), а також онлайн.
Розробляю інформаційні сервіси.

Якщо можу допомогти:
онлайн консультація

Складіть особисту схему вакцинації:
вакарта – вакцинальна карта

Розпишу вам індивідуальний план щеплень:
замовити в імунолога

Заповню та завірю історію щеплень:
міжнародний сертифікат вакцинації

Дорослим пацієнтам:
Ілона Бегларян - терапевт, кардіолог

Перевірте імунну систему дитини:
імунологічний онлайн тест

Опубліковано Степан Бегларян

Педіатр, дитячий імунолог. Приймаю в клініці Смарт Медікал Центр (Київ). Люблю наукові докази та здоровий глузд. Пишу дисертацію з первинних імунодефіцитів. Розробляю вакцинальну карту "вакарта" - vakarta.com

Залишити коментар

Прокоментуйте

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.