Є мореплавці, які вважають, якщо навколо вони бачать тільки море, землі немає взагалі.
Френсіс Бекон
Світогляд – це ставлення людини до дійсності на основі власних поглядів і цінностей. Існують різні класифікації, в основному вони схожі. Отже, історично склалися такі світогляди:
- міфологічне
- релігійне
- наукове
- технічне
Міфологічний світогляд
Міфологічний світогляд засновувався на явищах, які люди не розуміли. Пропускаючи незрозуміле через свої відчуття і уяву, вони вигадували різні пояснення. Така інформація передається з-уст-в-уста, через міфи, легенди і казки. Блискавки – це витівки Зевса (Юпітера, Перуна), земля стоїть на слонах і рибі, чорна кішка перебігла дорогу – до нещастя.
Релігійний світогляд
Релігійний світогляд – це віра в свого єдиного бога і слідування святим писанням. Все, що вказано в писанні – аксіома. Порушники жорстко переслідуються і караються. Обіцяється рай чи інше подібне місце, але тільки після смерті.
Науковий світогляд
Науковий світогляд дозволяє вивчати навколишній світ. Сумніви – питання – дослідження – знання.
Технічний світогляд
Технічний світогляд дозволив почати реалізацію цих знань у життя. Вивчення блискавок послужило одним з основ знань про електрику. Це вже не Зевс, це вже лампочка, радіо і комп’ютер.
Проекція на медицину
А що медицина? Міфологія вигадувала лікування. Релігія встановлювала правила, що людині дозволено, а що заборонено. Наука стала вивчати організм. А техніка реалізовує науковий метод у лікуванні на практиці.
А який світогляд у “лікаря”-гомеопата або “лікаря”, який лікує вірусну інфекцію антибіотиком? А у вашого лікаря? Чи хто там відповідає за Здоров’я Ваше і вашої Дитини?
Можливо вас також зацікавить 10 розвінчувань педіатричних міфів.