Відтепер дітям від 5 років також можна додати антивірусного захисту проти коронавірусу шляхом вакцинації.

Ще з 2021 року діти віком від 12 років могли бути щеплені вакциною Комірнаті (фірми Файзер) від ковіду. А зараз можна від 5 років. З’явилися вже другі оновлення про правила бустеризації дорослих.

На початку 2022 року, взимку, Національна технічна група експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) – громадська рада експертів з вакцинації, яка існує в Україні – опублікувала свою позицію, що діти від 5 років до виповнення 12 років, якщо вони мають деякі патології та хронічні стани (наприклад, онкозахворювання, імунодефіцити тощо), можуть отримати захисні щеплення проти коронавірусу.

Спочатку аналогічно було і з дітьми від 12 до 18 років. А потім всім дозволено було з 12 років.

Після цього Міністерство охорони здоров’я мало б схвалити та затвердити цю позицію своїм наказом. Саме таким шляхом відбуваються оновлення правил в Україні щодо усіх типів щеплень.

Однак почався широкомасштaбний нacтуп epeфiї, тому затверджено це не було.

Влітку 2022 року юридично-медична робота відновилася – в липні було дозволено другу бустерну дозу для дорослих або із серйозними хворобами, або із старшим віком.

А з 19 вересня 2022 року:

  • можна вакцинувати дітей від 5 років, бо вже давно є опубліковані дані досліджень виробника вакцини, плюс недавній досвід інших країн;
  • а також можна ввести будь-кому дорослому другу бустерну дозу, тобто загалом четверту дозу (для більшості людей так, але комусь буде як п’ята – якщо цікаво, відповім у коментах).

Скільки часу має проти між бустерними дозами у дорослих?

Раніше від другої дози до третьої (тобто до першої бустеризації) дорослих проти коронавірусу мало пройти 6 місяців. Відтепер мінімальний інтервал до першого бустера – 5 місяців.

А мінімальний інтервал від першого до другого бустера – 4 місяці.

Чи варто вакцинувати дітей?

Захищати своїх дітей від будь-яких інфекцій, які можуть потенційно викликати чи смерть, чи потенційні хронічні патології різних систем органів – ваше право. Варто ним скористатися проти усіх серйозних інфекцій:

Війна в Україні, не до ковідів… Хтось собі ще третю дозу не зробив…

Коли вдихнете ви чи ваша дитина те повітря, яке містить мікрокраплинки з вірусом SARS-CoV-2 всередині, подискутуйте з хворобою. Повірте, мікробам все одно на наші національні виклики.

Читайте в Телеграм
Stepan Beglaryan

Степан Бегларян, педіатр, дитячий імунолог.
Консультую на прийомі (Київ), а також онлайн.
Розробляю інформаційні сервіси.

Якщо можу допомогти:
онлайн консультація

Складіть особисту схему вакцинації:
вакарта – вакцинальна карта

Розпишу вам індивідуальний план щеплень:
замовити в імунолога

Заповню та завірю історію щеплень:
міжнародний сертифікат вакцинації

Дорослим пацієнтам:
Ілона Бегларян - терапевт, кардіолог

Перевірте імунну систему дитини:
імунологічний онлайн тест

Опубліковано Степан Бегларян

Педіатр, дитячий імунолог. Приймаю в клініці Смарт Медікал Центр (Київ). Люблю наукові докази та здоровий глузд. Пишу дисертацію з первинних імунодефіцитів. Розробляю вакцинальну карту "вакарта" - vakarta.com

Залишити коментар

Прокоментуйте

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.